PostHeaderIcon VÝSTAVBA SLEZSKÉ MAGISTRÁLY SE CHÝLÍ KE KONCI

Projet na kole z Opavy až do Krnova bez toho, aby člověka ohrožovaly řítící se automobily, budou moci od roku 2012 cyklisté díky Slezské magistrále (cyklotrase č.55). Opavskému magistrátu, který dostavbu chybějících úseků magistrály připravuje, se povedlo získat téměř pětapadesát milionů korun nutných pro dostavbu chybějících úseků.  Stavět se začalo v srpnu 2010, vše by mělo být hotovo na jaře  roku 2012.
 
 
 

Aktuálně:
 
12.11.2012 – nový web o Slezské magistrále - http://slezskamagistrala.blogspot.cz/
10.11.2012 – Cyklotrasa byla v nedávných dnech zkolaudována
19.10.2011
Po cyklotrase lze již dojet z Krnova až do Kravař. Prakticky chybí jen některá místa vyasfalltovat. V Brumovicích – Pustý mlýn povede kousek trasy mezi restauracemi po chodníku (kvůli protipovodňových opatření nešlo v těchto místech zhotovit mostek přes říčku). Díky rozšíření golfovému areálu v Kravařích nebude končit nová trasa ve Velkých Hošticích ale až v Kravařích (tuto část financuje sám golfový areál)
Trasa úseku Krnov – Opava – Kravaře : www.gpsies.com/map.do?fileId=gavhbtirckvkqayf
Foto: http://cyklistikakrnov.rajce.idnes.cz/Cyklotrasa_c.55%2C_Slezska_magistrala_-_nova_trasa_Krnov_-_Opava_-_Kravare
Propojení mezi  cyklostezkou na Opavské ul. a Slezskou magistrálou v úseku od ulice K Řempu po ulici Bližčickou bude řešeno cyklostezkou, která má být hotova v roce 2012
.
 
 
11.10.10 došlo k slavnostnímu zahájení výstavby Slezské magistrály na trase V.Hoštice-Opava-Krnov, která by měla být hotova v březnu 2012. Podle zástupce dodavatele stavby, by chtěli mít ale stavbu hotovou do konce roku 2011, to znamená, že některé úseky by mohli cyklisté využívat již příští rok. Stavba 33 km dlouhého úseku bude stát 65 mil., evropské dotace činí 55 mil., zbytek zaplatí města, obce a kraj.
V současné době probíhá výstavba této cyklistické stezky v úseku mezi Krnovem a Úvalnem, v průběhu příštího roku by měly následovat další úseky ve směru na Opavu a Velké Hoštice.
Fotogalerie stavu výstavby Slezské magistrály ke dni 28.10.10 – v úseku Krnov – Úvalno

Kromě vnitřních cyklostezek  se na území Krnova začala (2010) budovat také cyklotrasa Slezská magistrála, která povede z Krnova přes Úvalno, Brumovice, Holasovice a Opavu do Velkých Hoštic. Garant projektu, kterým je statutární město Opava, získal na cyklotrasu z ROP Moravskoslezsko 54 milionů korun, za které postaví 18 kilometrů cyklostezek, jež doplní 15 kilometrů cyklistických tras podél stávajících komunikací. Náklady na stavbu dosáhnou téměř 65 milionů korun a Krnov se na ní podílí částkou 3,2 milionu korun. Slezská magistrála v Krnově začíná na ulici Bližčická a povede k Petrovu rybníku, kolem Yacht klubu a dále podél řeky do Úvalna. Propojení mezi městskými cyklostezkami a Slezskou magistrálou v úseku od ulice K Řempu po ulici Bližčickou bude řešeno cyklostezkou, která je součástí projektu obchvatu města. Slezská magistrála by měla být hotová do konce příštího roku.

Vše o projektu Slezská magistrála (cyklotrasa č.55) – zde…

Vše o připravovaných cyklostezkách v Krnově – zde…
Úprava cyklotrasy Krnov – Krásné Loučky – Linhartovy – zde…
Strategický plán cyklistické dopravy na Krnovsku – zde…

 

Reagovat

Musíte být přihlášen, pokud chcete vložit komentář.

NAVRCHOLU.cz