PostHeaderIcon Omezení cyklistů a turistů v Jeseníkách kvůli opravě cesty i těžbě

Cyklisty a turisty u chaty Švýcárna čekají od 1. srpna omezení spojená s opravou Švýcárenské cesty i těžbou borovice kleče. V lese se bude pohybovat těžká technika…, tedy opatrně!  Provoz stavby omezí pohyb především po cyklotrasách č. 6075 a 6157 a pěších trasách značených jako červená a zelená.

Oprava Švýcárenské cesty od chaty U Pelikána až po odbočku na cestu Hladová ve směru z Koutů nad Desnou na chatu Švýcárna zadaly Lesy ČR. Práce by měly skončit 31. října. Provoz stavby omezí pohyb především po cyklotrasách č. 6075 a 6157 a pěších trasách značených jako červená a zelená. Prvních 550 metrů cesty pokryje štěrk s kamennými žlábky v místech svodnic pro odvod vody. Přes zamokřené vřesoviště bude navazovat stometrový povalový chodník. Posledních 350 metrů až po chatu Švýcárna obnoví Lesy ČR jako původní štětovanou cestu. Na letošní projekt by měly stavaři navázat v příštím roce a pokračovat s opravou.Švýcárna

Zároveň se od 1. srpna začíná v režii Správy CHKO Jeseníky těžit borovice kleč na Malém Dědu. Odtěženou biomasu dočasně uloží dodavatelé prací k chatě Švýcárna, kde bude štěpkována a poté v několika etapách odvážena po účelové komunikaci ve směru Rozcestí pod Pradědem – Ovčárna. Další omezení tak čeká pěší turisty na modré a žluté turistické cestě asi 200 metrů od chaty ve směru Černík – Švýcárna. Intenzivní práce by měly skončit 15. září, až do poloviny listopadu se ale bude v daném úseku projekt dokončovat.

 

Zdroj: www.krnovsko.web-region.cz

Reagovat

Musíte být přihlášen, pokud chcete vložit komentář.

NAVRCHOLU.cz