PostHeaderIcon MĚSTSKÉ CYKLOSTEZKY PO ROCE

Je to už více jak rok  co v Krnově vznikly nové cyklostezky.
Pokusím se zde napsat pár postřehů k těmto cyklostezkám.

Cyklostezka na Opavské ulici
Na obousměrnou stezku od centra k ulici 9. května, která vede hned vedle silnice si lidé a motoristé přes prvotní pochyby zvykli. Ani k jejímu pokračování až k ul. k Řempu není co vytknout. Jediné co bych si zde přál aby spojení s Hálkovou ul. bylo využitelné i pro cyklisty.
Nejhorší částí cyklostezky na Opavské ul. je její část u Kauflandu, kdy končí přímo u vjezdu/výjezdu na parkoviště Kauflandu. Nevím jak mohli nechat zkolaudovat tento nebezpečný prostor.

Cyklostezka na Albrechtické ulici
Ve směru od centra (od ul. M.Gorkého) vede jednosměrná cyklostezka až k železničnímu mostu. Stezka je zde jako cyklistický pruh, kdy se o tuto stezku zmenšila šířka chodníku. Na začátku chvíli trvalo než si chodci uvědomily, že by se na cyklostezkách neměly volně pohybovat, ale po roce se dá říct, že až na několik vyjímek si na sebe tyto dvě skupiny již zvykly. Co by mohlo také vadit je, že je stezka přerušována vedlejšími cestami, kde musí dát cyklista přednost v jízdě. Někteří cyklisté by byli také raději, kdyby zde byl cyklistický pruh vedle silnice, aby právě nemuseli dávat stále přednost vozidlům přijíždějících z hlavní nebo vedlejší silnice.

V opačném směru byla slibovaná jednosměrná stezka od železničního mostu až jejímu napojení na Jesenické ul. na stezky v centru města.
Ve skutečnosti cyklostezka od žel.mostu až k restauraci Slon není vyznačená. Stezka tak ve skutečnosti začíná od restaurace Slon (na křiž. s ul. B.Němcové), odkud vede podél chodníku k služebně Policie, za kterou odbočuje na Mikulášskou ul.. Zde mi chybí cyklostezka od Mikulášské ul. přes Revoluční ul. k supermarketu Albert. Cyklisté, kteří jezdí do Albertu na kole nakupovat, by ji určitě rádi uvítali.

Cyklostezka na Revoluční ulici
Cyklostezky na Revoluční ul. se asi v nejbližší době nedočkáme. Město podle plánů spíš počítá, že by se cyklisté měli pohybovat po paralelní Mikulášské ulici. Zatím je zde krátký úsek z Bruntálské ul. po mostě přes železniční trať k Revoluční ul.. Co mi zde vadí je, že když jedu od centra, tak nejde přímo na stezku najet, ale musí se nejprve zabočit směrem k nádraží.

Z cyklostezek v centru mi nejvíce vadí stezka od Švédské zdi (nám.Osvobození) do centra, kdy u prodejny Foto cyklostezka končí a na kole lze pokračovat až o cca 5-10 m. dále již po cestách okolo náměstí. Také napojení vnitřních stezek na cyklostezku na Opavské ulici není žádné.

Reagovat

Musíte být přihlášen, pokud chcete vložit komentář.

NAVRCHOLU.cz