PostHeaderIcon CYKLOSTEZKA SPOJÍ JINDŘICHOV S PRUDNIKEM

Pohraničí Polska a České republiky jsou oblasti, které mají dlouhou historii, bohatou kulturní tradici a obrovský potenciál rozvoje turistiky. Nacházejí se zde značné disproporce v nasycení turistickou infrastrukturou a to na obou stranách hranice. V České republice se nachází více označených cyklotras, ale na území vojvodství Opole neexistuje ani jedna příhraniční cyklotrasa spojující oba státy. V rámci partnerské spolupráce mezi Městem Prudnik a Obcí Jindřichov došlo k vzájemné dohodě o přípravě společného projektu „Přeshraniční cyklostezka Prudnik – Jindřichov jako element cyklostezek Euroregionu Praděd“

Cílem projektu je podpora turistické aktivity pomocí vytvoření příhraniční cyklostezky na úseku Prudnik – Jindřichov, která bude součástí tras Euroregionu Praděd a spojí oblasti Osoblažska, Jindřichovská, Zlatohorska s polskou stranou na trase Prudnik – Glucholazy.

Na českém území se cyklostezka o šířce 3 m skládá ze dvou částí, které jsou vzájemně propojeny po státní silnici přes obec Jindřichov:
1. část: státní hranice s Polskem – jindřichovský zámek o délce trasy 2495 m,
2. část: kostel sv. Mikuláše – lokalita Svinný potok o délce trasy 2400 m s napojením na stávající cyklostezky směřující na Zlaté Hory, Vrbno p. Pradědem a Město Albrechtice.
Trasa je označená, s odpočívadly a příslušnými turistickými tabulemi.
Již v září a říjnu 2009 došlo k realizaci projektu na české straně, kterou zajišťovala obec Jindřichov.  Došlo k modernizaci a rekonstrukci bývalých komunikacích. Propojení obou cyklostezek je vedeno po státní silnici Jindřichov – Janov (cca 1200 m). Druhá část na polské straně bude dokončena nejpozději v červnu roku 2010

Obě strany usilují o propagaci oblasti mezi evropskými turisty. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Překračujeme hranice. Z předpokládaných nákladů 862,8 tisíce eur tvoří příspěvek 85 procent.

Fotogalerie 1.části - jindřichovský zámek - státní hranice s Polskem

Fotogalerie 2.části z Jindřichova – kostel sv. Mikuláše – lokalita Svinný potok

Interaktivní mapa s fotkami

Zobrazit místo Cyklostezky Jindřichov na větší mapě

One Response to “CYKLOSTEZKA SPOJÍ JINDŘICHOV S PRUDNIKEM”

Reagovat

Musíte být přihlášen, pokud chcete vložit komentář.

NAVRCHOLU.cz